Telefon : 0312 215 64 24 - 0506 544 78 34
Yanak Botoksu | Yanağa Botox | Yanak Sarkması Botoks | Ankara
2549
page,page-id-2549,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,

Yanak Botoksu

 

yanak botoksu

Yanak Botoksu Nedir? Yanağa Botoks Yapılır mı?

Yanaklar özellikle kadınlarda yüzdeki bütünlüğü ve ayırt edilebilirliği sağlayan yüz bölgeleridir. Bu sebeple insanlık tarihi boyunca bitmeyen ve sürekli gelişen ve değişen güzellik yolculuğunda yanaklar her zaman göz önünde tutulmuştur.

Yanak bölgesine yapılan bir çok estetik uygulama bulunmaktadır. Bunların bir kısmı cerrahi uygulamalarken (yüz germe ameliyatları gibi) ; iple yanak asma, nazolabial adını verdiğimiz bölgelere yapılan hyaluronik asit dolgusu ve benzeri ameliyatsız estetik uygulamalarıdır. Botoks da minimal invaziv bir medikal estetik uygulamasıdır. Ancak yanak botoksu, arama motorlarında aranmasına rağmen tam anlamıyla karşılığını bulmayan bir sözcük öbeğidir.

Aslında yanak bölgesine botoks değil sıklıkla dolgu uygulamaları yapılmaktadır ve bu aramalarla kastedilen de dolgudur. Favori bölgesinin alt kısmında, kulaklardan çeneye doğru uzanan ve çene-yüz hattına “v” şeklindeki formu veren (JawLine) bölgeye botoks yapılabilmektedir. Ancak tam olarak yanakların üzerine botoks uygulaması yapılmamaktadır. Bu nedenle Google’da yanak botoksu aramaları, genellikle dolguyla botoksun sıkça karıştırılabilmesiyle alakalıdır. Tüm yüz botoks uygulamalarında yukarıda bahsettiğimiz JawLine bölgesine işlem yapılıp yapılmayacağına, bölgenin ihtiyacına göre doktorunuz karar verecektir.

Yanak Sarkması Botoks

Yüz ve yanak sarkması için lazer, radyofrekans, ses dalgaları uygulamaları, PRP, mezolift, dolgu gibi işlemlerle beraber yanak sarkması botox yapıldığı zaman sarkmanın giderilmesinde bir fayda sağlanabilmekte ve uygulama kalıcılığı kombine tedaviler yardımıyla arttırılabilmektedir.